Tytuł: Wprowadzenie do poczty elektronicznej czyli co muszę wiedzieć zanim spróbuję postawić własny serwer
Prelegent: Ziemek Borowski
Sesja Live Meeting odbyła się 24 października 2011, czas trwania: 80 minut.
Opis sesji: Sesja ta (na poziomie podstawowym) ma przybliżyć podstawowe problemy związane z wykorzystaniem własnego serwera pocztowego i stanowić przygotowanie do następnej sesji (na temat konfiguracji Exchange Server 2010).
Podczas sesji zostaną omówione podstawowe zagadnienia:
– jak działa poczta oparta o SMTP?
– co to jest koperta?, co to jest ciało e-maila?, co to jest MIME?
– jak poczta działa w Internecie (DNS)
– jakie zagrożenia czekają na serwer pocztowy?

Cieć od komputerów - administrator i czasem inżynier systemowy. Obecnie pracuje jako starszy inżynier systemowy dla dcs.pl - operatora usługi HostedExchange.pl. W społecznościach IT od połowy lat 1990-tych, początkowo jako entuzjasta systemu Linux, a potem Windows NT i nowszych. Aktywny m.in. na forum portalu WSS.pl. MVP w kategorii Exchange od lipca 2009.