Tytuł: 73. spotkanie KGD.NET – Pogromcy mitów: Czy specjaliści od użyteczności i programiści mogą ze sobą zgodnie współpracować?
Prelegent: Marcin Czyżowski
Sesja Live Meeting odbyła się 03. kwietnia 2012, czas trwania: 29 minuty.
Opis sesji: Współcześnie mamy do czynienia ze zjawiskiem demokratyzacji IT: kiedyś decydujący wpływ na aplikacje mieli programiści, dzisiaj wiele zależy od samych użytkowników (decydenci też są użytkownikami). Osoby zajmujące się użytecznością oprogramowania muszą współpracować w projektach z programistami. Niestety, w krótkim czasie narosło wiele mitów wokół tej współpracy i częściej mówi się o konflikcie interesów niż wzajemnych korzyściach. Celem prezentacji jest obalenie mitów i przekonanie, że programiści i specjaliści od użyteczności są sobie nawzajem potrzebni i mogą sprawnie współpracować.

specjalista ds. użyteczności oprogramowania w firmie VSoft. 3-letnie doświadczenie w obszarze User Experience, projektant interfejsów, Rzecznik Interesu Użytkownika, przyjaciel programistów, humanista po mat-fizie. Oswaja i tłumaczy technologię dla zwykłych śmiertelników. Specjalizuje się w analizie potrzeb użytkowników, ich zachowań, przyzwyczajeń. Wcześniej pracował dla kilku firm zajmujących się użytecznością: Making Waves, Edisonda, Inquisio labs. Współpracował także z czołowymi krakowskimi agencjami interaktywnymi (Opcom, Pride&Glory, NoLabel, Han Bright). Kończy socjologię na UJ, obecnie realizuje badania do pracy magisterskiej „Osoby po 50-tym roku życia w badaniach użyteczności”. Na co dzień kompulsywnie wszystko upraszcza i marzy o tym by przeprojektować interfejs automatów do sprzedaży biletów oraz firmowego ekspresu do kawy.